top of page

Oferta współpracy

Każdy z nas ma podobne problemy, z którymi zgłasza się do trenera. W zależności od potrzeb szukamy kogoś kto pomoże nam schudnąć, zbudować masę czy pozbyć się bólu kręgosłupa. I każdy trener będzie miał na to jakieś rozwiązanie (lub nie) bądź sposób, którym będzie się kierował.  Metod, technik, schematów jest mnóstwo. Szkół dźwigania ciężarów? Multum. Technik wykonania ćwiczeń? Nieskończona ilość.  

Żeby cokolwiek zaplanować, najpierw musisz określić swój cel. Muszą być to same konkrety. Dokładny plan działania po kolei rozłożony w czasie. Taki, który będzie zawierał wszystkie elementy pozwalające Ci zdobyć umiejętności, na których Ci zależy, osiągnąć wyniki siłowe, o których marzysz, zwiększyć sprawność ciała, zbudować solidną masę mięśniową, czy też uwolnić się od bólu toczącego ciało.  

Poniżej przedstawiam przeprowadzane przeze mnie moduły treningowe. Wybierz początkowo jeden jako punkt wyjścia i cel długoterminowy, coś wokół czego przez cały okres szkolenia będzie się to wszystko kręciło.  

 

Moduł I – kulturystyczny 

Model ten zakłada zapoznanie zawodnika z teoretycznymi aspektami metod i zasad maksymalizacji budowania masy mięśniowej wraz z wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce. Wraz z nabywaniem masy mięśniowej nasza siła będzie również rosła, jednak nie jest to główny cel tego modułu treningowego, a raczej jej efekt uboczny. Zawodnik uczony jest prowadzić trening i dobierać ćwiczenia zgodnie z koncepcją hipertroficzną, programować swój trening pod kątem budowania masy mięśniowej w priorytetowych partiach ciała oraz wykonywać ćwiczenia na poszczególne mięśnie zgodnie z ich przebiegiem anatomicznym w celu maksymalizacji efektów. 

W modelu tym koniecznym jest opanowanie anatomii podstawowych mięśni oraz biomechaniki układu mięśniowego w celu wykorzystania tej wiedzy w praktyce koncepcji hipertroficznej. 

Model ten powinieneś wybrać, jeśli chcesz skupić się na rozwoju wizualnym sylwetki, a wyniki siłowe nie są dla Ciebie najważniejsze.  

 

Moduł II - trening siłowy (trójbój siłowy) 

Model ten zakłada zapoznanie zawodnika z treningiem rozwijającym wszechstronnie siłę maksymalną w różnych wzorcach ruchowych, długofalowym programowaniem treningu pod kątem naprawy słabych ogniw ciała, nauki metod generowania i transferu sił przez ciało zgodnie z prawidłową biomechaniką ruchu.  

Można w tym module wybrać specjalizację trójboju siłowego i dodatkowo skupić się na maksymalizacji wyników stricte w tej dyscyplinie, jednocześnie decydując się na start w zawodach w przyszłości. 

W modelu ogólnym treningu siłowego, oprócz metod rozwoju siły w trójboju zostaną również przedstawione metody budowania różnych rodzajów siły we wszystkich podstawowych wzorcach ruchowych człowieka.  

Model ten jest najbardziej wymagający i narzuca konieczność w dłuższym terminie opanowania również wielu aspektów teoretycznych związanych z rozwojem siły (podstawy fizjologii, anatomii, biomechaniki i periodyzacji treningu), oraz podstaw fizjoterapii i diagnostyki urazów. 

Model ten wybierz, kiedy sylwetka nie jest dla Ciebie aż tak ważna, lecz to, ile zakładasz ciężaru na gryf i zrobisz wszystko co konieczne żeby bić kolejne rekordy. 

 

Moduł III – Trening zdrowotny  

Model ten będzie zakładał wszechstronne rozwijanie wielu cech motorycznych ciała w celu przywrócenia balansu strukturalnego mięśni i zniwelowaniu w ten sposób różnych bolesności występujących w ciele. Jest przy okazji najlepszą prewencją przed występowaniem urazów w życiu codziennym. Trening w tym modelu najbardziej ma się przyczynić do polepszenia twojego komfortu życiowego poprzez zwiększenie sprawności ciała oraz ma utrzymywać ogólny stan twojego zdrowia i samopoczucia na wysokim poziomie, a z trudnymi zadaniami fizycznymi dnia codziennego masz radzić sobie bez żadnego problemu.  

W modelu tym nacisk postawiony jest na uświadamianie jak powinien wyglądać poprawny ruch w wielu prostych i złożonych wzorcach ruchowych i jaki pożytek zdrowotny będzie z tego wynikał. W praktyce w olbrzymim skrócie skupiamy się na perfekcyjnej technice wykonywania każdego ćwiczenia i obserwacji tego jak ciało na skutek tego się naprawia, zmienia i usprawnia. 

Model ten wybierz, jeśli ani wyniki siłowe w trójboju Cię nie interesują, ani aż tak bardzo wygląd sylwetki, ale przede wszystkim chcesz się poczuć zdrowy i sprawny niezależnie od wieku. 

 

To tylko naprawdę jedynie ogólny zarys charakteru szkolenia, któremu będziesz musiał sprostać. Sprawa jest dużo bardziej złożona, więc potrzebna jest indywidualna diagnostyka potrzeb organizmu i szeroki wywiad. Zatem zapraszam każdego chętnego na rozwój do kontaktu.  

bottom of page